PDF: Svetlo jako potrava - Philip Zepter
Zapomeňte na to, co máte na talíři. Aktivujte skutečnou léčivou sílu.
Často se bavím tím, jak jsou lidé překvapení, když jim odhalím fakt, který se zdá být kontraintuitivní: všichni jíme světlo! Není to metafora, ale vědecké tvrzení, které bývá často přehlížené, protože je až příliš zřejmé – beze světla nemůže existovat život na Zemi.Ať už jíme zeleninu nebo maso, nepřímo konzumujeme světlo, které absorbují rostliny a všechny živé bytosti. Světlo je, ve formě zachycených fotonů, absorbováno listy a rostliny díky fotosyntéze rostou, dozrávají a stávají se zdrojem naší životní energie. Díky slunečnímu světlu existuje také tráva, na které se pasou krávy. Když tedy jíme jakýkoli rostlinný nebo živočišný produkt, nepřímo „jíme“ světlo, které umožnilo jejich existenci. V podstatě konzumujeme energii uloženou v potravinách, která pochází z fotonů zachycených rostlinami při fotosyntéze.
Spojení mezi světlem a životem je podstatné. Magnetické pole Slunce a vlnové délky světla vytváří sofistikovaný tanec fotonů, které formují život na Zemi způsobem přesahujícím naši představivost.
Určité vlnové délky světla mohou pronikat hluboko pod kůži a pomáhat léčit. Ve francouzštině existuje pro tuto léčivou sílu termín lunothérapie neboli světelná terapie. Ti z nás, kteří žijí ve slunečných oblastech, jako je Monako nebo Francouzská riviéra, si dobře uvědomují, jaký má světlo vliv na naši pohodu. Není náhodou, že tento region přitahuje lidi nejen svou krásou a luxusem, ale také světlem, které nám zvedá náladu a rozjasňuje mysl.
Živě si vzpomínám na svůj první příjezd do Monaka před téměř čtyřiceti lety. Okamžitě mě uchvátila kvalita tamějšího světla. Cítil jsem se plný energie a životního elánu, což jsem předtím nikdy nezažil. O tyto pocity jsem se podělil se svými váženými přáteli a kolegy podnikateli v Monaku. Stejně jako já, i oni cítili pozitivní působení tohoto světla.
Moje fascinace světlem není jen filozofická nebo emocionální, ale je hluboce spjatá s mou vědeckou a podnikatelskou cestou. Právě v Monaku jsem se začal zabývat uhlíkovou molekulou fullerenu C60, mimořádným objevem z 80. let, za který jeho objevitelé obdrželi Nobelovu cenu za chemii. Vztah mezi fullerenem a světlem mě uchvátil a snažil jsem se tuto fascinaci přetvořit v něco hmatatelného.
Společně s mým týmem výzkumu a vývoje jsme vyvinuli a patentovali čočky zasazené do brýlí a zařízení pro světelnou terapii Bioptron. Tyto výrobky využívají sílu světla a mění způsob jeho interakce s lidským tělem na biochemické i neurologické úrovni. Takto transformované světlo nazýváme hypersvětlem.
Fullerenová nanotechnologie Bioptron implementovaná v čočkách brýlí využívá světlo a přeměňuje ho na druhou nejvíce uspořádanou symetrickou strukturu v přírodě: hyperpolarizované a hyperharmonizované světlo. Toto světlo, řídící se univerzálním zákonem harmonie, je plně kompatibilní s 85 % biologických struktur. Komunikuje s molekulami, buňkami a tkáněmi a přenáší také ideální harmonii C60 a jeho energetický stav, který iniciuje léčení, harmonizuje biologické struktury a obnovuje rovnováhu narušených procesů. Výsledkem je snížení hladiny stresových hormonů, zlepšení kognitivních schopností a regulace přirozené hormonální hladiny. To je skutečná revoluce v optice. V případě svícení stejného světla naším přístrojem Bioptron na tělo dochází k lepšímu zvládání bolesti, urychlení hojení ran, léčbě desítek dermatologických poruch a léčbě sezónní afektivní poruchy.
Pochopení důležitosti světla a schopnost komunikovat tyto poznatky dále jsou klíčovými faktory mého obchodního úspěchu. Svým obchodním ředitelům často říkám, že jejich cílem není prodat produkt, ale prodat zážitek a proměnu, kterou produkty přinášejí. To, co jsme vždy prodávali, je možnost zdravějšího a energičtějšího života.
Tuto lekci jsem se naučil na začátku své kariéry, když jsem poprvé vstoupil do světa nádobí. Neprodával jsem jen nádoby a pánve, prodával jsem životní styl, který sliboval lepší zdraví, úsporu času i energie a nižší účty u lékaře. V konečném důsledku jde o to „žít lépe, žít déle a žít šťastněji.“ Nádobí bylo jednoduše jedinečným nástrojem, který pomáhal tohoto cíle dosáhnout. Představte si, že by dnes někdo řekl, že chce založit firmu na výrobu nádobí na trhu, který je již nasycen značkami jako Seb, Tefal, Creusot a Zepter. Možná byste si mysleli, že se jedná o blázna. A lidé si ze začátku mysleli, že jsem blázen i já! Ale jen z toho důvodu, že se zaměřili více na samotný produkt než na to, co jim může produkt přinést.
Monako je inspirativní místo. Vzpomínám si, jak jsem se procházel po pláži Larvotto a narazil na Turnerovu výstavu v Grimaldiho fóru. Turtner, britský mistr světla v malířství, v roce 1818 prohlásil: „Světlo je tedy barva.“ To ve mně hluboce rezonovalo. Jeho dílo zachycuje vztah mezi světlem, barvou a emocemi – něco, co jsem ve svém životě a práci zažil na vlastní kůži.
Světlo v Monaku je, stejně jako světlo v Turnerových obrazech, jedinečné. Jak pokračujeme v inovacích, tvorbě a životě, nesmíme nikdy zapomínat, že základem všeho – ať už jde o jídlo, zdraví nebo umění – je světlo, naše základní živina.